III tydzień okresu wielkanocnego.

Cmentarz

W roku 1862 u zbiegu dzisiejszych ulic Strzałowskiej i Pokoju powstał,  wraz z nowowybudowanym kościołem, przykościelny cmentarz. Najstarszy istniejący nagrobek na cmentarzu pochodzi z roku 1893. Cmentarz był czynny do roku 1980. Obecnie jest zakwalifikowany do wpisania do wojewódzkiego rejestru zabytków.

Do obecnych rozmiarów (2,9 ha) cmentarz został powiększony w 1921 roku. W latach II wojny światowej pochowano tu kilkunastu jeńców francuskich. W 1946 r. cmentarz został skomunalizowany. W wolnych miejscach zaczęli być chowani polscy osadnicy. Groby Polaków zaczęły zastępować niemieckie. Z okresu niemieckiego ocalały 3 nagrobki niemieckie. Na terenie cmentarza znajduje się pomnik poświęcony poległym mieszkańcom osady (1914-1918).  Ostatnie pochówki zostały wykonane w 1971 roku, dalsze zostały wstrzymane decyzją Sanepidu w związku z wysokim poziomem wód gruntowych.