II tydzień okresu wielkanocnego. Św. Marcina I, papieża i męczennika

Karmel Miłości Miłosiernej

Karmel  pw. Miłości Miłosiernej w Szczecinie jest klasztorem Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Szczeciński Karmel powstał 25 marca 1983 roku. Karmelitanki są zakonem kontemplacyjnym, klauzurowym, tzn. oddzielonym od świata, by oddać się bardziej intensywnemu życiu modlitwy.
Szczególną troską modlitewną Karmel Miłości Miłosiernej ogarnia Kościół Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
więcej »

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny pw. Świętego Józefa w Szczecinie powstał w 1987 roku. Celem Domu jest niesienie pomocy duchowej i materialnej wszystkim, bez względu na narodowość, wyznanie i światopogląd. W domu  Rekolekcyjnym mieści się diecezjalna piekarnia komunikantów, hostii i oplatków wigilijnych oraz pracownia świec liturgicznych.
więcej »

Hospicjum Św. Jana Ewangelisty

Hospicjum Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie jest NZOZ utworzonym przez Prowincję Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów.
więcej »

Centrum Socjalne Caritas

Przy ul. Strzałowskiej 24 mieści się Centrum Socjalne „Caritas” Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i jednocześnie jedno z prowadzonych przez Centrum schronisk dla mężczyzn.
więcej »

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. ZCO udziela świadczeń w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, a także realizuje wiele zadań mających na celu zahamowanie wzrostu zachorowań na nowotwory.
więcej »

Cmentarz

W roku 1862 u zbiegu dzisiejszych ulic Strzałowskiej i Pokoju powstał,  wraz z nowowybudowanym kościołem, przykościelny cmentarz. Najstarszy istniejący nagrobek na cmentarzu pochodzi z roku 1893. Cmentarz był czynny do roku 1980. Obecnie jest zakwalifikowany do wpisania do wojewódzkiego rejestru zabytków.
więcej »

AD 2008
projektowanie stron internetowych, zarządzanie marką, kompania